Kurumsal

Evos Yazılım ve Bilişim A.Ş Şirket Profili

İş hayatına 1958 yılında ilk girişimciliği olan küçük bir bakkaliye dükkânı ile başlayan Ali Doğan o yıllarda sırası ile pamuk, buğday alım satımı ile ticaret hayatında boy göstermeye başlamıştır. Bugün bünyesinde Otomotiv, Turizm, Sanayi, İnşaat, Bilişim, Petrol ve Sigorta sektörlerini  barındıran ALDO Grup şirketler topluluğunun Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır.

1969–79 yılları arasında Kahramanmaraş’ta Doğanlar San. ve Tic. Koll. Şti. unvanı adı altında Çırçır ve prese fabrikası, pamuk çekirdeği yağı imalatı, zirai ilaçlar ve Tarım ürünleri bayiliği ve Kahramanmaraş Ford traktör bayiliği hizmeti vermiştir.

1980 yılında Mersin’de ticari faaliyetlerine devam ederek, Aldo Ticaret olarak; Uluslar arası taşımacılık, Temsilcilik ve Komisyonculuk ticareti yapmıştır.

1983 yılında Aldo İnşaat Ltd. Şirketini kurarak Mersin ve Ankara’nın muhtelif semtlerinde yüzlerce lüks konut ve işyeri inşaatı yaparak sektörünün öncü firmaları arasında yerini almıştır. Aldo İnşaat daima sektöründe standartları belirleyen firma olarak anılmaya devam etmektedir.

1996 yılında Mersin Volkswagen Bayiliğini alarak Opat Otomotivi kurmuştur. Opat otomotiv 10 çalışanıyla 300 m2 alanda başladığı ticari faaliyetlerinde bugün 2001 yılında taşındığı 7500 m2 kapalı alana sahip konsept plazasında 100 çalışanı ile araç satışı, servis,  yedek parça ve aksesuar satışı, oto boya koruma gibi otomotivin temel alanlarında hizmet vermektedir.

Yine 1996 yılında açılan Opat Sigorta, Opat Otomotiv ortaklığıyla açılan sigorta acenteliği sektörde 16 yıldır hizmet vermektedir. Opat sigorta kurulduğu günden bugüne 18.000 kişilik portföyüne Sigortacılık hizmetlerini tüm otomotiv markalarına ait Kasko ve Trafik, Konut, İşyeri, Bireysel Emeklilik, Sağlık, Ferdi Kaza ve Sorumluluk ürünleriyle hizmet vermektedir. Opat Sigorta deneyimli ekibiyle Sigortacılık ve Bireysel emeklilik alanlarında hizmet vermektedir. Opat plaza yanındaki Opat Sigorta yeni  Shoowrumuyla  sigortalılarına daha iyi hizmet vermek amacıyla ve sigortacılığı sosyal sorumluluk bilinciyle amaç edinerek gücüne güç katarak büyümeye devam etmektedir.

2003 yılında Olbios Marina Resort otelinin açılışı gerçekleşmiştir. 2011 yılında yenilenen 4 yıldızlı Olbios Otel 300 kişilik yatak kapasitesi, bungalov evleri, restorant ve barları, hamam, sauna ve spor salonları, mavi bayraklı plajı,  yarı olimpik yüzme havuzu, mini kulübü ve oyun alanları ile yaz ve kış aylarında hizmet vermektedir.

2005 yılında Volkswagen Opat Otomotiv yanında Dod ikinci el araç satış hizmetlerine kurumsal olarak başlamış ve bugün 300 m2 kapalı ofis bölümü olan toplam 8000 m2 alanda ikinci el otomotiv alım ve satım işlemlerini profesyonel olarak yapmaktadır. Yine aynı yıl Opat Otomotiv bünyesinde VDF kredilendirme bayiliğini alarak satılan tüm yeni ve ikinci el araçlara kredi hizmeti vermeye başlamıştır.

2006 yılında Opat Dizayn firması kurarak Otomotiv iç ve dış üst yapı hizmetlerini vermeye başlamıştır. Araçlara Klima, ısıtıcı, koltuk takma, deri, kaplama ve görünüm yenileme hizmetleri sunan Opat Dizayn hizmetlerine, Opat Otomotiv binasında devam etmektedir.

2007 yılında Mersin Teknoloji Geliştirme Bölgesinde AR-Ge çalışmasına başlayan Veldo Teknoloji Ltd. Şti. Ticari araçlar için Otomatik kayar kapı ve kayar basamak sistemleri üretimi yapmaktadır. Yolcu taşıyan ticari araçlar özellikle öğrenci ve personel servislerine yönelik olarak geliştirilen ve kısa sürede yüksek güvenlikli otomatik kayar kapı sistemleri ile sektörde ciddi bir pazarda söz sahibi olan Veldo Teknoloji kendi markası olan Veldo Otomatik Kapı sistemleri için ulusal ve uluslar arası pazarda satış ve servis ağı bulunmaktadır.

2008 yılında Volkswagen Marka araçları mersin geneline yaymak amacı ile Opat Tarsus şubesinin inşaatına başlanmış ve 2009 yılında Opat Tarsus 4500 m2 kapalı alanda Satış, Servis, Yedek Parça, Boya Koruma ve Kapalı showrooma sahip olan Dod ikinci el faaliyetlerine başlamıştır. Bünyesinde 40 kişi istihdam etmektedir.

2009 yılında hizmete giren VMA Ltd. Şti. Standox otomotiv boya, alt malzemeleri ve 3M bölge distribütörlüğünü başarı ile sürdürmektedir.

2010 yılında Mersin VW Opat Otomotiv’in yanında bulunan Shell Benzin istasyonunun yenileme işlerini tamamlamış ve bayiliğini alarak işletmeye açmıştır.

Aldo Grup olarak, 2009 Kasım ayında inşaatına başlanan ve 2010 Kasım ayı itibari ile tamamlanan Türkiye`nin ilk Terminal konseptli showroomuna sahip Audi yetkili satıcılığı Aldo Otomotiv tarafından görkemli bir tören ile hizmete açılmıştır.

Türkiye’nin en yeni Audi Showroom’u bal peteğine benzeyen mimari tasarımı marka ve müşteriyi aynı ruhta buluşturmayı amaçlayan bu tasarım ile markanın ‘ilerici’ kimliğini göstermektedir. Aldo Otomotiv Audi Plaza 4000 m2 lik kapalı alan ve 2000 m2 lik açık alan üzerine kurulmuş olup,50 kişiye yakın istihdam sağlamaktadır. Plaza dünya standartlarında Servis, yedek parça, kaporta-boya ekipmanları ile satış ve servis hizmetleri vermektedir.

2012 yılında Mersin Teknoparkta kurulan Evos Bilişim A.Ş.  bünyesinde 8 bilgisayar mühendisi uzman kadrosu ile Ar-Ge çalışmalarına başlamış ve yapmış olduğu ilk proje M.I.T’nin yapmış olduğu yarışmada 2862 proje arasında Jüri Özel Ödülünü alarak, yakın gelecekte güzel projelere imza atacağının ilk sinyallerini vermiştir.  

Eklenme Tarihi: 14.09.2012 04:13:52
Toplam Sayfa Gösterimi: 950